DUÁL. Študuj a pracuj súčasne! Bolo heslo ďalšej kampane projektu Learning by Doing pre žiakov základnej školy vo Vajnoroch v Bratislave.

Spoločne s našim expertom sme prítomných žiakov zo základnej školy Kataríny Brúderovej a základnej školy Jána Pavla II stručne a pútavo informovali, čo je to vlastne duál, ako funguje, ako sa do duálu môžu zapojiť a do čo im duál ponúka. Prítomné tretiačky dualistky z DM Drogerie a Tesca, žiakov otvorene porozprávali ich dôvody zapojenia sa do duálu, benefity a získané skúsenosti. Pre lepšie pochopenie sme žiakov inšpirovali krátkymi videami.

?

Žiaci sa taktiež dozvedeli, že pre vstup do duálu sú dôležité aj známky z koncoročného vysvedčenia z 8.  Žiaci zistili,  že vstupom do duálu už počas štúdia na strednej škole získavajú cenné praktické skúsenosti, za ktoré dostavajú mesačne odmenu, možnosť štipendia a iných benefity. Študovať a zároveň sa „od piky“ zoznamovať s celým procesom vo firme  je v kariérnom smerovaní veľmi žiadané.  Žiak sa učí na strednej škole a zároveň pracuje v zazmluvnenej firme pod vedením mentora. Po ukončení štúdia mu je ponúknuté pracovné miesto vo firme s atraktívnymi podmienkami a je jeden z tímu.  Firmy si „dualistov“ veľmi vážia a v prípade rozhodnutia študovať na vysokej škole, „dualistov“ podporujú a vytvárajú výhodné podmienky .

Ivana Kondášová, manažérka projektu
Projekt Learning by Doing
www.vzdelavanimkuspechu.sk,
http://www.interreg-danube.eu/approved-projects/learning-by-doing

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *